A vadon élő állatok megsegítése

2023. február 4.Élővilág
FőoldalA vadon élő állatok megsegítése

A vadon élő állatok megsegítése

Az emberek 8 millió növény- és állatfajjal osztoznak a bolygónkon és felelősséggel tartozunk a jövő generációi és minden élőlény irányt, hogy megvédjük környezetünket. Számos lehetőség van arra, hogy segítsük a bolygót, az élővilágot.

A Create the Good a témával kapcsolatban tanácsokat is ad, hogy mit tehetünk a mindennapokban bolygónk védelméért.

A bolygó- és állatbarát környezet kialakítását a saját kertünkben is elkezdhetjük azzal, ha őshonos fákat, bokrokat, növényeket ültetünk. Különösen olyanokat, amelyek virágoznak.  A fák újrahasznosítják az oxigént, visszajuttatják a légkörbe és közben elnyelik a potenciálisan káros gázokat is.

A gondosan tervezett gyep helyett, ami megterhelő a vízkészletek számára és nem sok támogatást vagy táplálékot ad az állatvilágnak, érdemes egy kicsit más szemmel nézni. Az őshonos fajok, méhlegelők is jó hatással lehetnek a természetre.

Amellett, hogy őshonos táplálékforrást ültetünk a vadon élő állatok számára, madáretetőket, fürdőket és házakat is telepíthetünk, tehát az élőhelyet is biztosíthatjuk. Ennek több előnye is van, ezek egyike, hogy igen szórakoztató tevékenység is lehet az otthoni madármegfigyelés.

A káros vegyi anyagok használatának kiiktatása is sok előnnyel jár. Sokan a gyep növekedésének serkentése és a kártevők elleni védekezés céljából kémiai megoldásokhoz folyamodnak. Ezek pedig nagyon károsak lehetnek a méhek és a pillangók számára.

A műtrágya a vízforrásokba juthat, szennyezheti a folyókat, a patakokat és mérgező lehet a vízi élővilág számára. Ehelyett választhatunk természetes kártevőirtást, szerves trágyát, komposztot.

Ha összeszedjük a szemetet, azzal nemcsak a környezetünket tartjuk tisztán, hanem az élővilágot is megmenthetjük. A műanyag zacskók és zsinegek ugyanis könnyen csapdába ejthetik a madarakat és más kisebb állatokat.

A bolygónk védelméért azzal is sokat tehetünk, ha csökkentjük ökológiai lábnyomunkat. Ebben pedig nagy szerepe van annak, hogy mennyi és milyen energiát használunk fel. Ebből a szempontból pedig fontos, hogy milyen épületben élünk, az le van-e szigetelve, illetve hogy milyenek a nyílászárók, árnyékolók, redőnyök.

Általánosságban a belső árnyékolók sokkal kevésbé hatékonyak, mint a külsők. Minden szempontból ideális választás a redőny, ami az árnyékolásban és a hang- és hőszigetelésben is részt vesz. A megfelelő redőnyök használatával nemcsak a komfortérzet növelhető, hanem a költségek is csökkenethetők, így ez is egy környezettudatos megoldás.

Nagy segítség az állatvédő szervezetek számára az önkénteskedés és az adományozás is. A népességnövekedés veszélyt jelent a vadon élő állatokra, mert a korábbi erőforrások csökkennek. Ahhoz, hogy tenni tudjuk a vadon élő állatok megmentéséért, érdemes tájékozottnak lenni a témában, megismerni az ökoszisztéma működését.

Így, ha kicsit komplexebben látja az ember a bolygót, a környezetét és önmagát, rájön, hogy egymaga is mennyit tud tenni a jó ügy, a bolygó védelme érdekében. És mivel a jó példa ragadós, így sokakat maga mellé is tud állítani.

Bejegyzéseink

További cikkek a magazinban

Drámai változás a Google Hírekben

2024. május 29.|

2024. április 25-én jelentős változások léptek életbe a weboldalak tulajdonosai számára. Az eddig megszokott gyakorlat szerint többé nem lehet új kiadványokat felvenni a Google Hírek kiadói központjába (Google Publisher Center). A hirtelen bevezetett, radikális lépés

Létezik környezetbarát szigetelés?

2024. április 25.|

Az elmúlt években a környezetvédelem és a környezettudatosság nagy hangsúlyt kapott. Az otthonok korszerűsítésben is gyakran ennek szellemében zajlik. A hőszigeteléskor is fel szokott merülni a környezettudatossági szempont, de nemcsak a hőenergia csökkentése kapcsán, de